مؤسسان مدارس غیردولتی از مشکلات موجود گفتند

  • Home
  • مؤسسان مدارس غیردولتی از مشکلات موجود گفتند
Shape Image One
مؤسسان مدارس غیردولتی از مشکلات موجود گفتند

رییس سازمان مدارس و مراکز غیر دولتی و توسعه مشارکت های مردمی؛مدارس غیر دولتی با اشتراک تجربیات خود در راستای عملیاتی کردن سند تحول گام بردارند

رییس سازمان مدارس و مراکز غیر دولتی و توسعه مشارکت های مردمی در نشست با اعضای شورای هماهنگی مؤسسان مدارس و مراکز غیردولتی استان خراسان رضوی اظهار کرد: مدارس غیر دولتی با به اشتراک گذاشتن تجربیات سازنده خود در حوزه تعلیم و تربیت اسلامی–ایرانی، در راستای عملیاتی کردن سند تحول و منویات مقام معظم رهبری گام بردارند.

به گزارش مرکز اطلاع رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش و پرورش، احمد محمودزاده اظهار کرد: مأموریت و وظیفه بسیار خطیر امروز ما در آموزش و پرورش بر اساس اسناد تحولی به ویژه سیاست های ابلاغی مقام معظم رهبری، سند تحول دولت و سند تحول بنیادین آموزش و پرورش؛ تربیت نیروی انسانی در تراز انقلاب اسلامی است که به عنوان بزرگترین سرمایه کشور می باشند و رکن اصلی تمدن سازی می باشد.

وی افزود: بخشی از این مأموریت سنگین و حساس با همکاری سازمان ها و خیرین و نهاد های انقلابی و مذهبی و همچنین مؤسسان مدارس و مراکز غیردولتی شکل می پذیرد.

رییس سازمان مدارس و مراکز غیر دولتی و توسعه مشارکت های مردمی گفت: با توجه به حاکمیتی بودن آموزش و پرورش و اعتماد آموزش و پرورش به مؤسسان در خصوص واگذاری بخشی از این مأموریت به مدارس غیردولتی از شورای مؤسسان می خواهم که قدر این مأموریت سنگین و حساس در نظام آموزش و پرورش کشور را بدانند و با به اشتراک گذاشتن تجربیات سازنده خود در حوزه تعلیم و تربیت اسلامی–ایرانی، در راستای عملیاتی کردن سند تحول و منویات مقام معظم رهبری گام بردارند.

وی تصریح کرد: سند تحول بنیادین آموزش و پرورش، مبتنی بر آرمان‌های بلند نظام اسلامی است و رهبر معظم انقلاب به‌عنوان صاحب نظر در حوزه تعلیم ‌وتربیت و فرهنگ، از این سند دفاع و از آن با تعابیری مانند نسخه شفا بخش و نقشه راه یاد می‌کنند، لذا باید تلاش کنیم تا این سند در مدارس عملیاتی شود.

محمود زاده اظهار کرد: در دولت مردمی و برنامه های وزیر آموزش و پرورش قرارگاه اجرایی نمودن سند تحول بنیادین طراحی شده است که آثار و ثمرات آن را در آینده آموزش و پرورش کشور خواهیم دید.

در ادامه جلسه، اعضای شورای هماهنگی مؤسسان مدارس و مراکز غیردولتی استان خراسان رضوی گزارش کمی و کیفی از فعالیت های آموزش و پرورش در مدارس و مراکز غیردولتی ارایه کردند و با توجه به جایگاه سیزدهم خراسان رضوی در توسعه مدارس غیردولتی، همکاری و مشارکت همه ذی نفعان از جمله ظرفیت های مردمی و نهادهای انقلابی و جهادی را خواستار شدند.

در ادامه مؤسسان مدارس غیردولتی به توضیحاتی درباره پاره ای از مشکلات موجود در مدارس غیردولتی از جمله؛ آیین نامه استقرار، بیمه نیروهای انسانی، توجه و حمایت از این مدارس و تحقق قوانین موجود در این مدارس، به ویژه مواد (10)، (11)، (12)، (13) و (20) قانون تأسیس و اداره مدارس و مراکز آموزشی و پرورشی غیردولتی پرداختند و خواستار توجه بیشتر به این موضوع شدند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دو × 1 =